top of page

עיצוב חדר שינה ממש כמו ב-PINTREST

חדר השינה על פי כל תפיסה ועל פי כל סגנון עיצובי, מהווה את החלל כמעט העיקרי ,מאחר ואנו מבלים בו שליש מחיינו. על כן , עלינו לתת את הדעת על כל הפרמטרים המשתלבים בחרי השינה.

המיטה המוטיב המרכזי בחר השינה הינו המיטה ולכן עלינו לתת תשומת לב לכל המרכיבים של המיטה. החומר המומלץ ביותר הינו עץ מכל הסוגים כולל במבוק. בשל כך שבארץ חדרי השינה אינם גדולים כמו באירופה לדוגמה, מומלץ שראש המיטה או גב המיטה לא יהיו גבוהים מידי ( על מנת לשמור על איזון) וכי השוליים מסביב למיטה לא יהיו רחבים מידי ביחס למיטה. התייחסות לשני הפרמטרים האלה יתן תחושה של מרחב וחלל גדול יותר. השימוש בצבע יבוא לילדי ביטוי בקירות, האביזרים וכמובן המצעים. חשוב לבחור צבעים ניטרליים בגוונים בהירים המשתלבים ביניהם ולהימנע ככל האפשר משימוש בצבעים חזקים הנחשבים לצבעים חמים כגון אדום וכתום, למעט בנגיעות צבע בפריטים ואביזרים משלימים, כגון כריות, שטיחים ותמונות. על מנת להעניק תחושה יוקרתית לחדר חשוב להשתמש במצעים העשויים מבד סטאן , משי או פשתן. לשדרוג החדר ולייחודו נוסיף עוד כריות מהמקובל, כך שסך כל הכריות יסתכמו ב- 5, שתי כריות גדולות, שתי כריות שינה וכרית אחת מרכזית.

השידות בבתים בהם החדרים קטנים ואין מקום למקם שתי שידות ניתן להחליף אותן בעזרת שני מדפים קטנים על מנת לשמור על סימטריה. למעזים שבינינו ניתן להוסיף פריטים שאינם מוגדרים כשידות , לדוגמה, שרפרף עץ, כיסא מעניין, מזוודות ישנות, ערימת ספרים ועוד.

הקירות קירות החדר תוחמים את החלל, על כן הצבעים שנבחר רצוי שיהיו בגוונים בהירים על מנת להמחיש מרחב ויזואלי גדול ומרגיע יותר. העיצוב העכשווי מאפשר לנו להשתמש בגווני האבן למיניהן המשלבים ביניהם גווני אפורים וחומים ויוצרים גוון נטרלי, נס קפה עדין וכן גוונים בהירים של צבעים פסטליים. ( לדוגמה, מניפת צבעי " נירלט" מומלץ לבחור את השלב השני במניפה ולא את הראשון). לאחר בחירת הצבע הכללי לחלל כולו ניתן ואף רצוי לתת נקודת עניין בקיר דומיננטי אשר לרוב הינו הקיר המשמש את גב המיטה. מגוון רחב של אפשרויות עומדות בפנינו לחיפוי קיר דקורטיבי, החל מטפט יוקרתי עם אלמנטים מעניינים ועד לטפט עם מרקם המתקשר עם האופי שנרצה להעניק לחלל, חיפוי בטיח בטקסטורות וגוונים שונים וכמובן צביעת הקיר בצבע כהה ועמוק יותר משאר הקירות. לחובבי האומנות ישנה אפשרות להוסיף 2 תמונות גדולות בגב מיטה . בחדרים בהן יש חלון באמצע הקיר, ניתן להשתמש בווילון ולנצל את שני הצדדים הנותרים באלמנטים הנבחרים.

תאורה בחירת התאורה לחדר שינה מחייבת התחשבות בפונקציה הכללית של החדר. לרוב אנו רוצים ליצור אווירה שקטה, נעימה, עוטפת ורומנטית, על כן נשתמש בתאורה רכה וקטנה או כפי שנהוג לומר בשפת המעצבים " תאורת אווירה". אביזרים לחדר שינה חשוב לשמור על חלל נקי ולמעט באביזרים בחדר השינה, ובכל זאת ניתן להוסיף שתי מנורות צד מיוחדות, פמוטים ואלמנטים המעניקים תחושה של שלווה ורומנטיקה. לילה טוב סמל ההבעה ‏‎smile‎‏ התמונות כמובן מ- PINTREST


Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
אין עדיין תגים.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page